Energetika

Vzhledem k neutěšené a mnohdy až chaotické situaci v oblasti energetiky (zejména cen plynu a elektřiny) byla na webu SOVAK ČR zřízena nová oblast, kam jsme vložili nejen již zveřejněné informace, ale budeme zde vkládat všechny novinky, které se nám podaří získat. Na jednom místě tak pro lepší orientaci budete moci nalézt vše, co jsme pro vás zjistili a zajistili.

 

10. 1. 2023 Ministerstvo průmyslu a obchodu zpracovalo základní informaci k pomoci firmám s vysokými cenami energií. 
21. 11. 2022 Reakce ERÚ na žádost Ministerstva zemědělství, kterou si vyžádal SOVAK ČR a týká se informace o vývoji celkových cen energií zahrnujících všechny složky ceny.
7. 10. 2022 Nařízení vlády o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci ve formátu PDF v podobě, která vyšla ve Sbírce zákonů. Pro informaci a lepší orientaci v dané problematice zveřejňujeme i schéma zastropování cen, které SOVAK ČR získal jako člen HK ČR.
7. 11. 2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejnilo výzvu z programu podpory pro velké firmy na pomoc se zvýšenými náklady na plyn a elektřinu podle tzv. Dočasného krizového rámce Evropské komise (DKR). Více v tiskové zprávě MPO zde.
31. 10. 2022 Ministerstvo průmyslu a obchodu zahájilo kampaň ohledně poradenské sítě pod tímto ministerstvem, zahrnující linku 1212, web www.energiezamene.cz a bezplatné služby energetických expertů, které jsou veřejnosti k dispozici napříč celou Českou republikou. Více se dozvíte v tiskové zprávě zde.  
17. 10. 2022 Státní fond životního prostředí ČR informoval na svých stránkách o mimořádném opatření pro vodohospodářské projekty Operačního programu Žívotní prostředí v souvislosti s energetickou krizí. Více v PDF dokumentu zde.